VOLEJTE +420 739 446 429

Vzorníky, kartonáž, knihařství

Náhradní plnění

Jak může Vaše společnost výrazně ušetřit?

V současné době, v nesnadné ekonomické situaci, stále sílí potřeba snižování nákladů ve všech oblastech. Ať už ve firmách nebo institucích, škrtání se vždy týká nejdříve výdajů, které nejsou bezpodmínečně nutné. Právě takovým výdajem je zákonem stanovený odvod do státního rozpočtu za nesplnění minimálního počtu zaměstnanců se zdravotním postižením (OZP). Existuje cesta, jak se této nepříjemné povinnosti zbavit. Nazývá se náhradní plnění.

Co je náhradní plnění a koho se týká?

Každá firma nebo instituce s více než 25 zaměstnanci musí zaměstnat osoby se zdravotním postižením v podílu 4% k celkovému počtu zaměstnanců. V opačném případě musí zaplatit za nesplnění povinného podílu nemalou „invalidní daň“. Její výše odpovídá 2,5 násobku průměrné mzdy za každého chybějícího postiženého zaměstnance. Pro střední a větší společnosti tak představuje výše povinných odvodů milionové částky.

Využijte náhradního plnění!

Naše společnost je poskytovatelem náhradního plnění. Splňujeme podmínku nadpolovičního podílu zaměstnanců se zdravotním postižením. Nezaměstnáváte povinný podíl OZP, ale nechcete platit předepsaný odvod? Zajistěte si u nás náhradní plnění co nejdříve, celkový objem finančních prostředků pro náhradní plnění je totiž nově zákonem značně omezen.

Nakupte zboží od nás a ve výsledku ušetříte nemalé prostředky a navíc podpoříte práci postižených ! 


Proč čerpat náhradní plnění právě od nás? 

Jsme zkušeným a spolehlivým dodavatelem. V režimu náhradního plnění nabízíme širokou škálu produktů a služeb užitečných pro firmy a instituce. Máme velký výběr a atraktivní ceny. Jsme výrobci školních a kancelářských potřeb, reklamních a propagačních předmětů, služeb v oblasti reklamy a marketingu. Stačí u nás nakoupit zboží a služby v dostatečné výši a zbavíte se povinnosti platit odvod státu.

Náhradní plnění 2016

Novelou zákona č 435/2004 Sb. o zaměstnanosti s účinností od 1.1.2012 byl stanoven pro všechny poskytovatele tzv. náhradního plnění maximální roční limit celkového obratu. Po jeho překročení již nebudou moci prodat zboží a služby jako náhradní plnění. Pokud necháte náhradní plnění na poslední chvíli, je možné, že celková kapacita na trhu již bude vyčerpána. Po naplnění limitu již nebudeme moci dalším zákazníkům náhradní plnění poskytnout.

Jak zajistit náhradní plnění?

Abyste se vyhnuli odvodu do státního rozpočtu, doporučujeme Vám se náhradnímu plnění věnovat co nejdříve. Chcete-li v roce 2015 odebrat od naší společnosti zboží či služby coby náhradní plnění, stačí dodržet jednoduchý postup:
  • Sdělte nám potřebnou výši náhradního plnění – orientační předpokládaný objem roční spolupráce (např. stejný obrat jako v minulém roce).
  • Uveďte kontaktní údaje na pověřenou osobu, která má náhradní plnění na starosti.
  • Následně s Vámi uzavřeme Rezervační smlouvu, která bude sloužit jako oboustranná záruka naší obchodní spolupráce v platných legislativních podmínkách.

Neváhejte s náhradním plněním v roce 2016 a přihlaste se u nás včas!

Nejčastěji po nás požadujete náhradní plnění:

  • Na výrobu propagačních materiálů.
  • Na materiál pro výrobu a obchod.
  • Na obalový materiál.
  • Na kancelářské potřeby.
  • Na školní potřeby a vybavení.
  • Pro Vaše klienty a odběratele.

Právní předpisy týkající se náhradního plnění:

Zákon č. 435/ 2004 Sb., o zaměstnanosti
Vyhláška č. 518/ 2004 Sb.

Chcete další informace nebo něčemu nerozumíte? Kontaktujte nás a my Vám rádi vše vysvětlíme.