VOLEJTE +420 739 446 429

Vzorníky, kartonáž, knihařství

Knihařství

Pořadače

Pořadače vyrábíme ve formátech A6, A5, A4, A3, jako stojaté i ležaté, s pákovými nebo kroužkovými mechanikami, též jako archivní (s krabicí).


Prezentační pořadače Vám naše firma nabízí ve velkém množství variant a Vámi zvolených motivech tisku a provedení. Povrch pořadačů je většinou zušlechtěn lesklou, matnou nebo raženou laminací. Tyto pořadače jsou výborným prostředkem pro prezentaci a propagaci Vaší firmy nebo výrobků. Doplňky do pořadačů Vám můžeme dodat v bohatém sortimentu (kapsy na vizitky, CD, průvodní dopis, rozřaďovače atd.). U pořadačů s kroužkovými mechanikami je možno dodat také přidržovač nebo úchopový kroužek. Mechaniky pro výrobu pořadačů používáme značkové v rozsáhlém sortimentu. Mechaniky jsou v provedení dvoukroužkové nebo čtyřkroužkové tvaru D, O nebo Q a také pákové.

Desky

Desky, které vyrábíme, řadíme do skupin školní výkresové, desky na rýsovací prkna a desky spisové. Vyrábíme desky ve formátech A6 – A0. Je možné vyrobit i desky dle vzoru- jeli dostupný materiál nebo desky nějak upravit, aby funkčnost desek zůstala zachována. Na desky se používá potahový  materiál papír / tzv. mráček / , plátno nebo plast, ale je možné vyrobit desky jen ze surové lepenky – tzv. desky NATUR. Desky jsou spojeny plátěným hřbetem/ plátno zajištuje velkou pevnost/, opatřeny jsou u větších formátů plátěnými rohy. Uvnitř desek je bílý výlepový papír nebo chlopně a ve školních deskách jsou úchytové rohy na výkresy. Na zavírání desek se používá tkaloun nebo gumička – u větších desek se provlíká obuvnickými kroužky. Desky spisové jsou bez hřbetu, protažené tkanicí. Toto umozńuje volbu šíře hřbetu.


Psací podložky a stojánky

Psací  podložky vyrábíme ve formátu A6 – A2. Materiál je použit plast v různých barvách. Klip nebo rychlosvorka na uchycení papíru je možné umístit  jak na kratší tak i na delší stranu – standardně je na té kratší. Podložky je též možné opatřit rohy a pro zavěšení se používají obuvnické kroužky / využívají se zejména v nemocnicích/ . Na podložku je možné připevnit i držáček na tužku. Na zadní stranu podložky je možné nalepit papírovou nohu a tím se nám podložka změní na stojánek , je možné použít i název reklamní  poutač .  Opatříme – li podložku  kováním, můžeme ji potom zavěsit i do šanonu nebo – li pořadače.

Chcete udělat radost svým blízkým v podobě zarámované fotografie, diplomu, reprodukce?

Doneste k nám:

 • puzzle
 • grafiky
 • reprodukce
 • fotografie
 • plakáty
 • výšivky
 • diplomy
 • nástěnné doplňky
 • paličková krajka aj.

Díky našim dlouholetým zkušenostem Vám rádi poradíme barvu pasparty, která se k Vaší grafice, fotografii nebo výšivce nejvíce hodí.

Nabízíme:

 • paspartování s olepením
 • olepení knihařským plátnem

 

* Pasparta je vyříznutá lepenka, která je potažena knihařským plátnem. V lepence je šikmý výřez do kterého se nalepí bílá faseta (bílý papírový proužek). Pasparta zvýrazňuje motiv obrazu a opticky zvětšuje obraz.